Překyselení  organismu                                                                                                 

Překyselení organismu je v dnešní době stále velmi podceňováno. Podle posledních výzkumů je právě tento problém důvodem většiny nemocí. Výsledkem překyselení je nemocné a unavené tělo,kdy je člověk  bez nálady a chutě do života. Někteří specialisté dokonce tvrdí, že není téměř možno onemocnět, dokážeme-li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu.

"Překyselení organismu zvyšuje riziko zánětlivých onemocnění způsobujících zpomalené hojení ran či zeslabenou schopnost regenerace. Následky se navíc projevují v podobě depresí, psychických poruch, obezity, cukrovky, dále roztržitostí, opotřebováním žláz, plísňovými onemocněními či ekzémy," vysvětluje MUDr. Otto Horák z pardubického centra Wellness Trend.

"Hlavním lékem na překyselení organismu je strava nezatížená potravinovou chemií. Je důležité jíst syrovou zeleninu a ovoce, kvalitní celozrnné obilniny, zakysané mléčné výrobky, luštěniny a hlavně se vyhýbat tučným masům a výrobkům," uzavírá renomovaný odborník a zakladatel programu Revoluční hubnutí.

 
                                        Zjištění kyselosti organismu

Prvním krokem k odkyselení organismu je zjištění pH organismu. K tomu je vhodné přinést si sebou ranní moč.

Poté se provede analýza těla:

1)      změření celkové váhy

2)      vypočítání BMI

3)      zjištění množství tuku v těle

4)      zjištění vnitřního tuku (tzv. viscerální tuk)

5)      zjištění svalové hmoty

   6)   spočítání bazálního metabolismu

V následné prezentaci bude vysvětleno, jakým způsobem se dostat k zásadito – kyselé rovnováze organismu a díky tomu i k redukci hmotnosti.